Адреса гаманця Сатоші Накамото – скільки біткоінів має Сатоші?

Історія винахідника біткоїна Сатоші Накамото – одна з найзахопливіших загадок останніх десятиліть. Незважаючи на те, що Сатоші винайшов технологію, яка мала великий вплив на світ, і видобув біткоїнів на мільярди доларів, він залишився повністю анонімним і залишив своє багатство недоторканим.

Причина, чому ми можемо стверджувати, що Сатоші не витрачав свої біткоїни, полягає в тому, що дослідники змогли ідентифікувати гаманці, які, найімовірніше, належали йому. У цій статті ми розглянемо найцікавіші факти про гаманці Сатоші Накамото та адреси, якими він користувався.

Гаманці Сатоші Накамото

Сатоші використовував величезну кількість адрес, за деякими оцінками, у нього могло бути більше 20 000 різних адрес. Він використовував різні адреси для отримання винагороди за кожен блок, а оскільки він був найвідомішим майнером на початку існування Біткоїна, то отримав велику кількість винагород за блоки.

Більшість біткоїн-гаманців Сатоші Накамото не є особливо цікавими, окрім того, що вони належать винахіднику біткоїна. Переважна більшість з них просто отримали винагороду за блок у розмірі 50 BTC і з тих пір неактивні.

Однак є кілька адрес гаманців Сатоші Накамото з цікавими історіями.

Адреса “Hal Finney”

Однією з найцікавіших адрес, контрольованих Сатоші, є адреса, з якої він відправив 10 BTC Хэлу Фінні. Це була перша транзакція Bitcoin між двома користувачами, оскільки всі попередні транзакції були лише отриманням майнерами (переважно Сатоші) винагороди за блок від протоколу Bitcoin.

На даний момент баланс цієї адреси становить 18.43 BTC, що еквівалентно приблизно $549 214 або 20 336 922 грн на момент написання статті. Баланс цієї адреси з часом повільно зростає, оскільки на неї час від часу надходять транзакції BTC, найімовірніше, від людей, які віддають данину поваги Сатоші за його революційний винахід.

Востаннє ця біткоїн-адреса відправляла вихідну транзакцію 12 січня 2009 року, всього через три дні після запуску біткоїна.

Адреса зародження Bitcoin

Найвідомішою з адрес Сатоші є адреса генезису Bitcoin. Це адреса, з якої було видобуто перший блок у блокчейні Біткоїна. Баланс цього гаманця Сатоші Накамото становить 72.6 BTC, що за поточними цінами дорівнює приблизно $2.163 млн. Як і адреса, яку ми згадували раніше, адреса генезису (зародження) час від часу отримує BTC як данину поваги від користувачів.

98d4832abccf3453873d2d0b8d9adffac40343dd
Адреса генезису Bitcoin все ще приймає BTC. Джерело зображення: Blockchain.com

Цікавим фактом про адресу зародження є те, що 50 BTC, які вона отримала як винагороду за видобуток блоку генезису, не можна витратити. Згідно з поясненням Чарльза Хоскінсона, цей BTC не можна витратити, тому що Сатоші не додав транзакцію генезисного блоку до глобальної бази даних транзакцій, яка використовується вузлами Біткоїна. Хоскінсон додав, що він не впевнений, чи був це навмисний крок Сатоші, чи просто помилка.

Однак, решту BTC на адресах, контрольованих Сатоші Накамото, можна витрачати в звичайному режимі. Досі Сатоші не витрачав жодного свого біткоїна, що є однією з причин, чому багато людей припускають, що він може бути мертвим.

Сатоші володіє величезною кількістю біткоїнів

Оскільки Сатоші хотів зберегти приватність, неможливо зі 100-відсотковою впевненістю підтвердити, що адреси, які, як вважається, належать Сатоші Накамото, дійсно йому належать. Однак дослідники блокчейну присвятили чимало зусиль і часу з’ясуванню адрес, які, найімовірніше, належать Сатоші.

Наприклад, дослідник Серджіо Даміан Лернер (Sergio Damian Lerner) підрахував, що Сатоші Накамото здобув приблизно 1.1 мільйона BTC. Лернер прийшов до такої оцінки, виявивши закономірність у способі видобутку блоків біткоїна в епоху, коли Сатоші був активним. Ця модель “Patoshi” дозволила йому з високим ступенем впевненості відрізнити блоки, ймовірно видобуті Сатоші, від блоків, ймовірно видобутих іншими.

Хоча прийнято вважати, що Сатоші Накмото, швидше за все, здобув величезну кількість біткоїнів, оцінки варіюються в залежності від джерела. Наприклад, у 2018 році BitMEX Research заявила, що оцінка від 600 000 до 700 000 BTC є більш вірогідною, ніж оцінка Лернера в 1.1 млн BTC. Навіть якщо використовувати більш консервативну оцінку BitMEX Research у 600 000 BTC, Сатоші все одно володіє біткоїнами на суму $17,9 млрд.

Швидше за все, багато досвідчених трейдерів на крипторинку відстежують адреси, які, ймовірно, належать Сатоші Накамото. Якби Сатоші раптово активував один або кілька своїх сплячих гаманців, це, ймовірно, стало б масштабною подією на криптовалютних ринках.

Вже були випадки, коли біткоїн часів Сатоші переміщували, але ці транзакції не надходили з адрес, які, як вважається, належать Сатоші.

У підсумку – Сатоші Накамото має тисячі біткоїн-адрес

Незалежно від того, яку оцінку ми використовуємо, цілком очевидно, що Сатоші Накамото має тисячі різних біткоїн-гаманців.

Більшість його гаманців не надто примітні, оскільки вони просто використовувалися для отримання винагороди за блок і з тих пір неактивні. Проте, якщо ми коли-небудь побачимо транзакції з гаманців, які, як вважають, належать Сатоші, ми можемо побачити певний хаос на біткоїн-ринках.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.