Аналіз ринків

Аналіз ринків

Новини

Потрібно зрозуміти, що новини на довгостроковому проміжку часу не впливають на котирування, а впливає лише попит та пропозиція. 

Новини можуть бути каталізатором, але не первинним фактором руху ціни. Новини можуть впливати на ринок у тому випадку, якщо вони впливатимуть на розум трейдерів.

Річард Вайкофф у своїй книзі Studies in Tape Reading писав: «Бажано не мати навіть поштових підписок – будь-які новини в кімнаті – це предмет обговорення, а новина – це запис того, що вже мало місце, його вплив на ринок, швидше за все, вже нема.

Це абсолютно правильна логіка, яка, досихпір, має місце. Новина максимально дисконтує всю інформацію навіть довгостроково у графік. Таким чином трейдер, який розглядає технічну картину графіка, бачить миттєво цю новину. Він не бачить що за конкретна новина, але він бачить цю інформацію на графіку відразу. Людина, яка аналізує новини у весь свій вільний час і займає свій  інтелектуальний простір тим, щоб прочитати новину, проаналізувати новину, ознайомитися з тим як інші аналітики реагують на цю новину, він просто втрачає дорогоцінний час на пошук непотрібної інформації, значною мірою, йому не дасть. Бо новина вийшла і вона одразу з’явилась на графіку.

Шлях новини:

 1. Спочатку новину знає вузьке коло людей (до її виходу).
 2. Новина виходить публічно.
 3. Її забирають різноманітні ресурси (ЗМІ).
 4. Ця новина виходить у публікаціях, після корегування/редагування. 
 5. Новина виходить у публічний простір.
 6. І вже після цього всього. Ми починаємо її читати.

Тобто, можна зробити висновок. Якщо ми бачимо новину, то не складно зрозуміти, що саме ми читаємо її останніми. Що стосується  торгівельної системи яка описується далі, то там взагалі не знадобляться новини. Наша задача буде полягати у тому, що ми будемо оцінювати графік, а не новини.

Декілька років тому, у Bloomberg-а був скандал. Їх оштрафували на великі суми коштів за те, що компанія продавала новини алгоритмічному фонду за секунду до того, як ці новини публікувались. Тобто алгоритмічному фонду давалась одна секунда для аналізу новини, відкрити позиції і, відповідно, заробити на цьому. 

Приклад, як новини відпрацьовували на графіку у період Корони-кризи (рис. 2.1).

Рис. 2.1 Кризова суперечність, S&P 500, Корона-криза.

На графіку вище показано де і що з поганих новин виходило за обраний період. Зверніть увагу, що позитивних новин не так вже і багато, але у нас є фактор, який має більш вагоме значення – це накачка ринка ліквідністю. Простіше кажучи – це накачка ринка грошима, і за рахунок цього ціна зростала.

Не завжди новина має пряму кореляцію у подальшому руху ціни. Попит та пропозиція, покупці та продавці – ось тільки вони й вирішують куди піде ціна.

Припустимо, ми на базарі купуємо продукти, наприклад, овочі. Чи буде тут впливати що десь там, на іншому континенті засуха була в цьому році та очікується, що вона тільки буде. Якісь погані звітності по сільськогосподарській промисловості у США. Чи буде впливати ця новина на наше придбання овочів у бабусі? Можливо десь і так, але фактично – Ні. Так само продавець може продати нам по одній ціні, а може і по іншій, які він собі, заздалегідь, встановив. І ми можемо і поторгуватись з продавцем і зробити так, щоб продавець продав нам товар собі у збиток. Не новина вплинула на вашу угоду, а то що ми прийшли поторгувались з продавцем і, врешті, придбали. На фінансових ринках все те саме. Покупці та продавці керують і лише їхнє рішення знаходиться на чолі, а все інше – вторинне.

Фундаментальний аналіз

Фундаментальний аналіз – це прогнозування ринкової вартості компанії, заснованих на аналізі фінансових та виробничих показників її діяльності.

На ринку криптовалют не існує фундаментальних показників, як таких, тільки якщо ми не говоримо про якісь компанії, типу Coinbase та ін., і безпосередньо монети, які прив’язані до їх бізнесу так само як акції $AAPL до компанії Apple, тоб то там можна вирахувати показники бізнесу. Але з такими монетами як Біткоін, на жаль, ніякого фундаменталу тут просто не може бути.

Але якщо навіть той фундаментальний аналіз був би, то Фундаментальний аналіз, взагалі, сам по собі дуже суперечливий метод аналізу будь-якого графіка. Він не враховує ринкові очікування, а це означає що він може виступати просто орієнтиром (прикладом того, що може відбутися), але не фактором прийняття рішення.

Джозеф Стігліц (економіст) помітив наступне, що фінансова теорія виходить з двох положень:

 1. О повної доступності інформації.
 2. О раціональному процесі прийняття рішень.

А тепер потрібно зрозуміти що у нас, якщо ми говоримо про велико капіталізовані компанії, не буде на руках повної доступної інформації. Будь-яка компанія, навіть найуспішніша, спробує зробити все щоб певні елементи інформації не витекли у публічний простір (повірте я знаю, проходили і через таке). Є різні варіанти того, як підправити свою звітність у більш кращу сторону. І що саме головне в цьому, що це абсолютно легально, просто є певні лазівки.

Про раціональність прийняття рішень, можна навіть не пояснювати, бо хто ринку більше місяця, то Ви повинні розуміти що раціональністю там і не пахне. По ідеї, фундаментальний аналіз повинен давати гарні точки входу, але фактично це зовсім не так. Використовувати виключно фундаментальний аналіз точно не те, на що потрібно орієнтуватись, потрібно підкріпляти і іншими допоміжними інструментами.

Приклади фундаменту зображено на рисунку 2.2.

Рис 2.2. Фундаментальні показники компанії Apple

Технічний аналіз

Технічний аналіз – це прогнозування майбутніх цін інструмента на основі оцінки попередніх даних.

Перрі Кауфман у свої книжці «Системи та методи біржової торгівлі» писав:

«Технічний аналіз включає в себе будь-які форми кількісного аналізу, а також всі форми розпізнавання моделей. Його мета полягає у завчасному визначенні куди буде рухатися ціна протягом деякого часу, чи то одна година, один день або 5 років.

Технічний аналіз більше не обмежується вивченням графічних моделей або ідентифікацій трендів. Він включає в себе внутрішньоринковий аналіз, застосування складних індикаторів, концепцію повернення до середнього та оцінку результатів тестування. Для передбачення руху ціни в ньому може застосовуватися як проста ковзна середня (Moving Average), так і нейронні мережі.»

В даному конспекті буде розглянуто ціну саме під призмою технічного аналізу у широкому сенсі. Якщо спиратися на інформацію про те, що ринок враховує всю дисконтовану в ціну інформацію (новини, всі очікування великих інвесторів та приватних інвесторів), то аналізуючи ціну ми зможемо знаходити максимально вигідні точки для входу і розуміти графік куди краще чим якщо б ми опиралися на якісь просто новини чи той самий фундаментальний аналіз.

Графік це найінформованіший ресурс. Якщо ми говоримо про читання інформації, бо саме графік знає куди більше чим топові менеджери, чим фундаментальні показники та інші. Графік враховує всі настрої, він вже заклав їх собі. Він чітко показує що конкретно з ціною відбувається, і які загальні очікування на ринку. А наша задача полягає у тому, що це потрібно просто прочитати.

Три виміри трейдингу

В нашому технічному аналізі, у широкому сенсі,   ми будемо розглядати три виміри трейдингу:

 1. Ціна
 2. Обсяг
 3. Час

Це три ключові критерії, які будуть впливати на прийняття рішень, на читання контексту, на побудову сетапів і на находженні точки входу в ринок.

Лонг (Long) та шорт (Short) позиції

Трейдери можуть заробляти не тільки на зростаючому графіку, а і на падаючому. На ринку ми можемо відкривати угоди у двох напрямках, як на зростання, так і на падіння.

Заробіток на зростанні (позиція на купівлю) називається – Long, а заробіток на падінні (позиція на продаж) називається – Short.

Long позиція – це наша угода купівлю. Коли ми її відкриваємо, то ми приєднуємось до сторони биків (так називають лонгістів). Ми купуємо будь-який актив з метою продати дорожче, через деякий час (рис. 2.3).

Рис. 2.3 Trading Long

Short позиція – це наша угода на продаж. Шорт це кредит, який нам надає біржа. Ми купуємо у неї акцію Apple і відразу ж автоматично продаєте цей актив зобов’язуючи повернути акцію через якийсь час. Не сильно важливо скільки акція, при цьому, буде коштувати, головне це просто повернути її біржі. Коли ціна падає – купуєте актив дешевше, повертаєте ту саму акцію назад біржі, а різницю кладете собі у кишеню (рис. 2.4).

Рис. 2.4 Trading Short

Назад: Тема Зведення ордерів

Далі: Тема Рух ціни

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.