Чому Америка повинна заборонити криптовалюту?

Цю статтю написав Charlie Munger (Пан Munger є віце-головою правління Berkshire Hathaway та правою рукою Баффета) – оригінал.

Це не валюта. Це азартна гра з майже 100% виграшем для закладу.

Charlie Munger

У США за останні роки приватні компанії випустили тисячі нових криптовалют, великих і малих. Пізніше вони стали публічно торгуватися без будь-якого попереднього схвалення розкриття інформації урядом.

У деяких випадках великий блок криптовалюти був проданий промоутеру майже за безцінь, після чого громадськість викуповувала його за значно вищими цінами, не розуміючи до кінця, що відбулося попереднє розмивання на користь промоутера.

Весь цей дикий і вовняний капіталізм дуже схожий на вислів, який часто приписують Марку Твену, який, як вважається, сказав, що «a mine is a hole in the ground with a liar on top» (шахта – це дірка в землі з брехуном на верхівці).

Такий жалюгідний надлишок стався через прогалину в регулюванні. Криптовалюта – це не валюта, не товар і не цінний папір. Натомість це азартна гра з майже 100% перевагою для закладу, укладена в країні, де азартні контракти традиційно регулюються лише штатами, які змагаються у ліберальності. Очевидно, що тепер США повинні прийняти новий федеральний закон, який запобігатиме цьому.

Два цікаві прецеденти можуть наштовхнути нас на правильні дії. У першому випадку комуністичний уряд Китаю нещодавно заборонив криптовалюти, оскільки дійшов мудрого висновку, що вони принесуть більше шкоди, ніж користі. У другому прецеденті, з початку 1700-х років, Англія відреагувала на жахливу депресію, що настала після провалу рекламного плану отримання величезних прибутків за допомогою повільних вітрильників, які торгували з дуже бідними людьми на півсвіту.

Коли ця божевільна акція вибухнула, англійський парламент вчинив прямо і просто – заборонив торгівлю звичайними акціями: Він заборонив будь-яку публічну торгівлю новими звичайними акціями і тримав цю заборону в силі близько 100 років. І за ці 100 років Англія зробила чи не найбільший національний внесок у розвиток цивілізації, оскільки вона відіграла провідну роль у Просвітництві та Промисловій революції, а також породила багатообіцяючу маленьку країну під назвою Сполучені Штати Америки.

Що ж робити США після заборони криптовалют? Ну, ще одна дія може мати сенс: Подякувати китайському комуністичному лідеру за його чудовий приклад незвичайного здорового глузду.

Логотип Bitcoin на криптовалютному банкоматі Coinstar у продуктовому магазині у Вашингтоні, 19 січня.
ФОТО: STEFANI REYNOLDS/AGENCY FRANCE-PRESSE/GETTY IMAGES

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.