Інвестори жадають ризику і тримають рекордні суми готівки

image

Деякі аналітики розглядають залишки коштів інвесторів у фондах грошового ринку як “бичачий” знак для акцій та облігацій

Оригінал – WSJ.

У листопаді акції та облігації різко зросли. Зважаючи на рекордні залишки коштів інвесторів у фондах грошового ринку, деякі аналітики налаштовані оптимістично і вважають, що вони мають більше можливостей для розвитку.

Все — від акцій технологічних компаній до боргових зобов’язань компаній з низьким рейтингом — зростає після обнадійливого звіту про інфляцію, який підкріпив ставки на те, що Федеральна резервна система зможе здійснити м’яку посадку, охолодивши економіку, не підштовхнувши її до глибокої рецесії.

Індекс S&P 500 цього місяця зріс на 8.7%, а Nasdaq Composite – на 11%. Дохідність 10-річних казначейських облігацій, яка падає зі зростанням цін на облігації, знизилася майже на піввідсотка до 4.483% — значний крок на ринку, де щоденні рухи вимірюються сотими частками пункту.

Інвестори вливають гроші в акції та облігаційні фонди. ETF-фонд Invesco QQQ, який відстежує технологічний індекс Nasdaq-100, повідомив про свій найбільший тижневий приплив у своїй історії у тиждень з 13 листопада. Фонди, які відстежують індекси високодохідних облігацій – більш ризиковану частину корпоративного ринку облігацій, повідомили про свої два найвищі тижневі припливи за всю історію в середині листопада.

Тим часом, за даними Інституту інвестиційних компаній, установи та інвестори разом зберігають рекордні $5.7 трлн у грошових фондах грошового ринку, багато з яких приносять дохідність понад 5%.

Дехто на Волл-стріт розглядає ці гроші як “бичачий” сигнал і потенційний попутний вітер для акцій та облігацій, якщо прогноз щодо інфляції продовжить покращуватися. Інші кажуть, що частина цих грошей просто перемістилася з традиційних банківських рахунків на більш дохідні грошові ринки. Вони ставлять під сумнів ідею про те, що гроші чекають на ринку і готові вийти на нього.

Інвестори, які намагаються оцінити траєкторію розвитку ринку, цього тижня аналізуватимуть коментарі трьох керівників ФРС, щоб зрозуміти, як центральний банк дивиться на інфляцію та економіку. У вівторок також буде опубліковано останнє опитування щодо споживчої довіри.

Вперше за довгий час у готівки з’явився конкурент“, – сказав Алі Дібадж, виконавчий директор Janus Henderson Investors. “Але я думаю, що як тільки короткострокові ставки почнуть знижуватися, ви побачите великі потоки в інші активи“.

У роздрібній брокерській компанії Webull генеральний директор Ентоні Денієр на власні очі побачив нову привабливість готівки для пересічних інвесторів. На початку цього року Webull почав пропонувати 5% дохідність на готівку, що зберігається в брокерській конторі, щоб залишатися конкурентоспроможним у порівнянні з фондами грошового ринку.

Пропозиція залучила депозити, що призвело до набагато більшого, ніж зазвичай, розподілу готівки для клієнтів Webull, який, за словами Денієра, почав змінюватися лише цього місяця.

Вся та готівка, яку клієнти накопичували на своїх брокерських рахунках протягом останніх шести місяців, щоб отримати дохід, нарешті почала використовуватися цього місяця, і ми бачимо, як вона починає діяти“, – сказав Деньє. “Це говорить мені про те, що роздрібні інвестори дійсно налаштовані по-бичачому“.

За останні кілька тижнів клієнти вкладали гроші в акції технологічних компаній, індексні фонди акцій та акції з низькою капіталізацією, що зазнали поразки, сказав Деньє.

Акції з малою капіталізацією, які, як правило, більш чутливі до підвищення процентних ставок, цього року відстали від акцій з великою капіталізацією з історичним відривом. Розрив скоротився в листопаді, коли індекс акцій з малою капіталізацією Russell 2000 ($RUR) підскочив більш ніж на 5% 14 листопада, коли був опублікований звіт про інфляцію за жовтень, який виявився кращим, ніж очікувалося.

Девід Літтлтон, виконавчий директор компанії з управління активами F/m Investments, сказав, що, на його думку, рекордна сума у фондах грошового ринку сприяє швидкому зростанню цін на акції компаній з малою капіталізацією, що зазнали поразки.

З новим прогнозом інфляції люди або стали жадібними, або злякалися, що можуть пропустити ралі, і ви побачили зростання індексу на 5%“, – сказав Літтлтон. “Безумовно, є певна кількість готівки, яка чекає на ці моменти, але я не думаю, що ви побачите, що все це зміниться за одну ніч“.

У жовтні фонди грошового ринку зафіксували свій перший значущий щомісячний відтік з того часу, як став зростати рівень відсоткових ставок. Проте з короткостроковими ставками, які все ще залишаються на рівні близько 5%, утримання готівки стає привабливішим для багатьох інвесторів, ніж це було раніше.

Тому Девід Келлі, головний стратег J.P. Morgan Asset Management, каже, що не очікує масового відтоку коштів з фондів грошового ринку найближчим часом.

Що я бачу, так це зростаюче усвідомлення приватними інвесторами і навіть установами того, що фонди грошового ринку можуть приносити набагато більший дохід, ніж банківські рахунки“, – сказав Келлі.

Пишіть Джеку Пітчеру на jack.pitcher@wsj.com

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.