Лист Воррена Баффета до акціонерів (за 2022 р.)

Це переклад оригінального листа -> Оригінал.

Примітка: Дані наведено за календарні роки з цими винятками: 1965 і 1966 рр., рік закінчився 30 вересня; 1967 р., 15 місяців закінчилися 31 грудня.

BERKSHIRE HATHAWAY INC.

Акціонерам Berkshire Hathaway Inc:

Чарлі Мангер, мій давній партнер, і я керуємо заощадженнями великої кількості людей. Ми вдячні їм за незмінну довіру, відносини з якими часто тривають протягом більшої частини їхнього дорослого життя. Саме про цих відданих вкладників я думаю в першу чергу, коли пишу цього листа.

Поширеною є думка, що люди роблять заощадження в молодості, сподіваючись таким чином підтримати свій рівень життя після виходу на пенсію. Будь-які активи, що залишаються після смерті, згідно з цією теорією, зазвичай залишаються їхнім сім’ям або, можливо, друзям і благодійним організаціям.

Наш досвід відрізняється. Ми вважаємо, що індивідуальні власники Berkshire здебільшого належать до тих, хто заощаджує один раз і заощаджує завжди. Хоча ці люди живуть добре, вони врешті-решт віддають більшу частину своїх коштів благодійним організаціям. Ті, в свою чергу, перерозподіляють кошти, витрачаючи їх на покращення життя багатьох людей, які не мають жодного стосунку до первісного благодійника. Іноді результати бувають вражаючими.

Розпорядження грошима викриває людей. Ми з Чарлі із задоволенням спостерігаємо за величезним потоком коштів, створених Berkshire, на суспільні потреби, і водночас за тим, як рідко наші акціонери обирають активи, що нагадують мені про себе, та будують династії.

Кому б не сподобалося працювати на таких акціонерів, як наші?

Що ми робимо

Я з Чарлі розподіляємо ваші заощадження в Berkshire між двома пов’язаними формами власності. По-перше, ми інвестуємо в компанії, які ми контролюємо, зазвичай купуючи 100% акцій кожної з них. Berkshire керує розподілом капіталу в цих дочірніх компаніях і обирає генеральних директорів, які приймають щоденні операційні рішення. При управлінні великими підприємствами важливими є як довіра, так і правила. Berkshire робить акцент на першому до незвичного – дехто сказав би, що надмірного – ступеня. Розчарування неминучі. Ми з розумінням ставимося до ділових помилок; наша толерантність до особистих проступків дорівнює нулю.

У другій категорії власності ми купуємо акції, що торгуються на біржі, через які ми пасивно володіємо частинами бізнесу. Володіючи цими інвестиціями, ми не маємо права голосу в управлінні.

Нашою метою в обох формах власності є здійснення значущих інвестицій у підприємства з довгостроковими сприятливими економічними характеристиками та надійними менеджерами. Зверніть, будь ласка, увагу, що ми володіємо акціями, які котируються на біржі, виходячи з наших очікувань щодо їхніх довгострокових бізнес-показників, а не тому, що ми розглядаємо їх як інструмент для вправної купівлі-продажу. Цей момент має вирішальне значення: Чарлі та я не є інвесторами в акції, ми є інвесторами в бізнес.

За ці роки я наробив багато помилок. Як наслідок, наша велика колекція бізнесів наразі складається з кількох підприємств, які мають справді надзвичайні економічні показники, багатьох підприємств з дуже хорошими економічними характеристиками та великої групи маргінальних підприємств. Водночас інші підприємства, в які я інвестував, померли, а їхня продукція виявилася непотрібною суспільству. Капіталізм має дві сторони: Система створює постійно зростаючу купу невдах, водночас створюючи потік покращених товарів і послуг. Шумпетер назвав це явище “творчим руйнуванням”.

Однією з переваг нашого публічного сегменту є те, що час від часу стає легко купувати частини чудових бізнесів за чудовими цінами. Важливо розуміти, що акції часто торгуються за справді дурними цінами, як високими, так і низькими. “Ефективні” ринки існують лише в підручниках. Насправді ж акції та облігації, що торгуються на ринку, збивають з пантелику, їхня поведінка зазвичай зрозуміла лише в ретроспективі.

Контрольовані бізнеси – це інша порода. Іноді вони коштують до смішного дорого, але майже ніколи не продаються за вигідними цінами. Якщо тільки під примусом, власник підконтрольного бізнесу не замислюється про продаж за панічною оцінкою.

* * * * * * * * * * * * *

На цьому етапі доречним буде мій звіт: За 58 років управління Berkshire більшість моїх рішень щодо розподілу капіталу були не кращими, ніж так собі. У деяких випадках мої невдалі кроки були врятовані дуже великими дозами везіння. (Пам’ятаєте наші порятунки від катастроф у USAir та Salomon? Звичайно, я пам’ятаю).

Наші задовільні результати стали результатом близько дюжини справді правильних рішень – це приблизно одне рішення на п’ять років – і іноді забутої переваги, яка сприяє довгостроковим інвесторам, таким як Berkshire. Давайте зазирнемо за завісу.

The Secret Sauce (Секретний соус)

У серпні 1994 року – так, 1994 року – Berkshire завершила семирічну угоду з купівлі 400 мільйонів акцій Coca-Cola, якими ми зараз володіємо. Загальна вартість становила 1,3 мільярда доларів – на той час це була дуже значна сума для Berkshire.

Грошові дивіденди, які ми отримали від Coke (скорочення від Coca-Cola) у 1994 році, становили 75 мільйонів доларів. До 2022 року дивіденди зросли до 704 мільйонів доларів. Зростання відбувалося щороку, так само точно, як і дні народження. Усе, що ми з Чарлі мали робити, – це переводити в готівку щоквартальні чеки на дивіденди від Coke. Ми очікуємо, що ці чеки з високою ймовірністю зростатимуть.

American Express – це майже така сама історія. Купівля Amex (скорочення від American Express) компанією Berkshire була фактично завершена в 1995 році і, за збігом обставин, також коштувала 1,3 мільярда доларів. Щорічні дивіденди, отримані від цієї інвестиції, зросли з $41 млн до $302 млн. Ці чеки теж, здається, з великою ймовірністю будуть збільшуватися.

Ці дивідендні прибутки, хоч і приємні, але далеко не вражаючі. Але вони принесли з собою важливий приріст цін на акції. На кінець року наші інвестиції в Coke оцінювалися в 25 мільярдів доларів, а в Amex – в 22 мільярди доларів. На кожен холдинг зараз припадає приблизно 5% чистої вартості Berkshire, що нагадує його вагу в минулому.

Уявімо на мить, що я припустився подібної інвестиційної помилки в 1990-х роках, яка вирівнялася і просто зберегла свою вартість в 1,3 мільярда доларів у 2022 році. (Прикладом може бути високоякісна 30-річна облігація.) Ця невдала інвестиція зараз становила б незначні 0,3% від чистої вартості Berkshire і приносила б нам незмінний річний дохід у розмірі 80 мільйонів доларів або близько того.

Урок для інвесторів: Значення бур’янів зменшується в міру того, як розпускаються квіти. З часом лише кілька переможців здатні творити дива. І, так, це допомагає почати рано і дожити до 90 років.

Коротко про минулий рік

У 2022 році Berkshire мав хороший рік. Операційний прибуток компанії – наш термін для позначення доходу, розрахованого за загальноприйнятими принципами бухгалтерського обліку (GAAP), за винятком прибутків або збитків від участі в акціонерному капіталі – встановив рекорд у розмірі 30,8 мільярда доларів. Ми з Чарлі зосереджуємо увагу на цій операційній цифрі і закликаємо вас робити те саме. Показник GAAP, без нашого коригування, коливається дико і примхливо на кожну звітну дату. Зверніть увагу на його акробатичну поведінку у 2022 році, що не є чимось незвичайним:

Прибуток за стандартом GAAP на 100% вводить в оману, коли його розглядати за квартальним або навіть річним періодом. Безумовно, капітальні прибутки були вкрай важливими для Berkshire протягом останніх десятиліть, і ми очікуємо, що вони залишаться значущими в майбутніх десятиліттях. Але їхні квартальні коливання, що регулярно та бездумно стають заголовками в ЗМІ, повністю вводять інвесторів в оману. 

Другою позитивною подією для Berkshire минулого року стало придбання корпорації Alleghany, страховика майнового страхування, який очолює Джо Брендон. Я працював з Джо в минулому, і він розуміє як Berkshire, так і страхування. Alleghany представляє для нас особливу цінність, оскільки неперевершена фінансова стійкість Berkshire дозволяє його страховим дочірнім компаніям слідувати цінним і довгостроковим інвестиційним стратегіям, недоступним практично всім конкурентам.

Завдяки Alleghany наш страховий флоат [1] збільшився протягом 2022 року з $147 млрд до $164 млрд. За умови дисциплінованого андеррайтингу ці кошти мають непогані шанси з часом стати безкоштовними. З моменту придбання нашого першого страховика майнових ризиків у 1967 році капітал Berkshire збільшився у 8 000 разів завдяки придбанням, операціям та інноваціям. Хоча це не відображено у нашій фінансовій звітності, це розміщення акцій стало надзвичайним активом для Berkshire. Нові акціонери можуть отримати уявлення про його цінність, прочитавши наше щорічно оновлюване пояснення щодо розміщення акцій на сторінці А-2.

* * * * * * * * * * * * *

У 2022 році відбулося дуже незначне зростання внутрішньої вартості однієї акції завдяки викупу акцій Berkshire, а також аналогічним крокам в Apple та American Express, які є нашими значними об’єктами інвестицій. У Berkshire ми безпосередньо підвищили ваш інтерес до нашої унікальної колекції бізнесів, викупивши 1,2% акцій компанії, що перебувають в обігу. В Apple та Amex викуп акцій дещо збільшив частку власності Berkshire без жодних витрат для нас.

Математика не складна: Коли кількість акцій зменшується, ваш інтерес до наших численних бізнесів зростає. Кожна копійка допомагає, якщо викуп акцій здійснюється за цінами, що збільшують вартість. Так само безсумнівно, що коли компанія переплачує за викуп акцій, акціонери, які залишилися, втрачають. У такі часи прибуток отримують лише акціонери, що продають акції, та дружній, але дорогий інвестиційний банкір, який порекомендував нерозумну покупку.

Слід підкреслити, що вигоди від викупу, що збільшує вартість, приносять користь усім власникам – в усіх відношеннях. Уявіть собі трьох повністю поінформованих акціонерів місцевого автосалону, один з яких керує бізнесом. Уявіть також, що один з пасивних власників бажає продати свою частку компанії за ціною, привабливою для двох інших акціонерів. Чи завдасть ця транзакція комусь шкоди після її завершення? Чи отримав менеджер перевагу над пасивними власниками, що залишилися? Чи постраждала громадськість?

Коли вам кажуть, що всі викупи є шкідливими для акціонерів або для країни, або особливо вигідними для керівників, ви слухаєте або економічно неграмотного, або демагога, що володіє срібним язиком (ці характеристики не є взаємовиключними).

Майже нескінченна кількість деталей про діяльність Berkshire у 2022 році викладена на сторінках K-33 – K-66. Я з Чарлі, як і багато акціонерів Berkshire, із задоволенням вивчаємо численні факти та цифри, викладені в цьому розділі. Однак ці сторінки не є обов’язковими для прочитання. Є чимало беркширських центімільйонерів і, так, мільярдерів, які ніколи не вивчали наші фінансові показники. Вони просто знають, що ми з Чарлі – разом з нашими сім’ями та близькими друзями – продовжуємо мати дуже значні інвестиції в Berkshire, і вони довіряють нам, що ми будемо ставитися до їхніх грошей так само, як і до наших власних.

І це обіцянка, яку ми можемо дати.

* * * * * * * * * * * * *

Нарешті, важливе застереження: Навіть показник операційного прибутку, який нам подобається, може легко піддаватися маніпуляціям з боку менеджерів, які бажають це зробити. Такі маніпуляції часто вважаються витонченими з боку СЕО, директорів та їхніх радників. Репортери та аналітики також визнають його існування. Перевершення “очікувань” проголошується як управлінський тріумф.

Ця діяльність огидна. Для того, щоб маніпулювати цифрами, не потрібно ніякого таланту: Потрібне лише глибоке бажання обманювати. “Смілива творча бухгалтерія”, як одного разу описав мені свій обман один генеральний директор, стала однією з ганьб капіталізму.

58 років – і кілька цифр

У 1965 році Беркшир був поні-одноденкою, власником поважного – але приреченого – текстильного підприємства в Новій Англії. Зважаючи на те, що цей бізнес перебував на межі банкрутства, Беркшир потребував негайного перезапуску. Озираючись назад, я повільно усвідомлював серйозність його проблем.

А потім прийшов щасливий випадок: у 1967 році з’явилася програма National Indemnity, і ми переорієнтували наші ресурси на страхування та інші нетекстильні операції.

Так розпочався наш шлях до 2023 року, вибоїста дорога, що включає в себе поєднання постійних заощаджень наших власників (тобто їхніх нерозподілених прибутків), силу компаундування, наше уникнення великих помилок і – найважливіше – американський попутний вітер. Америка чудово б обійшлася без Berkshire. Зворотне не відповідає дійсності.

Зараз Berkshire є основним власником неперевершеної колекції величезних і диверсифікованих бізнесів. Давайте спочатку розглянемо близько 5 000 публічних компаній, які щодня торгуються на NASDAQ, NYSE та пов’язаних з ними майданчиках. До цієї групи входять компанії, що входять до індексу S&P 500 – елітного зібрання великих і відомих американських компаній.

Загалом 500 компаній заробили $1,8 трлн у 2021 році. Я ще не маю остаточних результатів за 2022 рік. Тому, використовуючи цифри 2021 року, лише 128 з 500 (включно з самою Berkshire) заробили 3 мільярди доларів або більше. Насправді, 23 втратили гроші.

На кінець 2022 року Berkshire був найбільшим власником восьми з цих гігантів: American Express, Bank of America, Chevron, Coca-Cola, HP Inc, Moody’s, Occidental Petroleum та Paramount Global.

На додаток до цих восьми об’єктів інвестицій, Berkshire володіє 100% BNSF і 92% BH Energy, кожна з яких має прибуток, що перевищує вищезгадану позначку в 3 мільярди доларів (5,9 мільярда доларів у BNSF і 4,3 мільярда доларів у BHE). Якби ці компанії були публічними, вони замінили б двох нинішніх членів 500 найбільших компаній світу. Загалом, наші десять контрольованих і неконтрольованих бегемотів залишають Berkshire більш пов’язаним з економічним майбутнім країни, ніж будь-яка інша американська компанія. (Цей розрахунок не враховує “фідуціарні [2]” операції, такі як пенсійні фонди та інвестиційні компанії). Крім того, страхові операції Berkshire, хоча і проводяться через багато дочірніх компаній, що управляються індивідуально, мають вартість, яку можна порівняти з BNSF або BHE.

Що стосується майбутнього, то Berkshire завжди матиме велику кількість готівки та казначейських векселів США, а також широкий спектр бізнесів. Ми також уникатимемо поведінки, яка може призвести до будь-яких незручних потреб у готівці в незручний час, включаючи фінансові паніки та безпрецедентні страхові збитки. Наш генеральний директор завжди буде директором з управління ризиками – завдання, яке безвідповідально делегувати. Крім того, наші майбутні керівники матимуть значну частину свого капіталу в акціях Berkshire, придбаних за власні кошти. І так, наші акціонери продовжуватимуть заощаджувати та процвітати, зберігаючи прибуток.

У Berkshire не буде фінішної прямої.

Деякі дивовижні факти про федеральні податки

Протягом десятиліття, що закінчується у 2021 році, Казначейство Сполучених Штатів отримало близько 32,3 трильйона доларів податків, тоді як витратило 43,9 трильйона доларів.

Хоча економісти, політики та багато хто з громадськості мають різні думки щодо наслідків цього величезного дисбалансу, я з Чарлі прикидаємося необізнаними і твердо віримо, що короткострокові економічні та ринкові прогнози гірші, ніж марні. Наша робота полягає в управлінні операціями та фінансами Berkshire таким чином, щоб досягти прийнятного результату з часом і зберегти незрівнянну стійкість компанії під час фінансових панік або серйозних світових рецесій. Berkshire також пропонує деякий скромний захист від стрімкої інфляції, але цей атрибут далекий від досконалості. Величезні та укорінені фіскальні дефіцити мають свої наслідки.

32 трильйони доларів США були отримані Казначейством за рахунок податків на доходи фізичних осіб (48%), соціального забезпечення та пов’язаних з ним надходжень (34.5%), сплати податку на прибуток корпорацій (8.5%) та широкого спектру менш значних зборів. Внесок Berkshire через податок на прибуток корпорацій склав 32 мільярди доларів протягом десятиліття, що майже рівно одна десята відсотка від усіх грошей, зібраних Казначейством.

А це означає – приготуйтеся – якби в США було приблизно 1 000 платників податків, які б відповідали платежам Berkshire, жодному іншому бізнесу і жодному з 131 мільйона домогосподарств країни не потрібно було б платити жодних податків федеральному уряду. Ні копійки.

* * * * * * * * * * * * *

Мільйони, мільярди, трильйони – ми всі знаємо ці слова, але суми, про які йдеться, майже неможливо зрозуміти. Давайте надамо цим цифрам фізичного виміру:

 • Якщо ви перетворите $1 мільйон на нові надруковані банкноти номіналом в $100, то отримаєте стопку, яка сягатиме до вашої грудей.
 • Виконайте ту ж саму вправу з 1 мільярдом доларів – це стає захоплюючим! – і стопка сягатиме приблизно 3⁄4 милі в небо.
 • Уявіть, якщо нагромадити $32 мільярди, загальну суму федерального податку на прибуток, яку Berkshire сплатила за період з 2012 по 2021 роки. Тепер висота такої стопки складе понад 21 миль, що в три рази більше, ніж зазвичай літаки розташовуються на комерційних лініях.

Коли йдеться про федеральні податки, особи, які володіють Berkshire, можуть однозначно заявити: «I gave at the office. [3]»

* * * * * * * * * * * * *

Ми в Berkshire сподіваємося і очікуємо, що протягом наступного десятиліття будемо платити набагато більше податків. Ми винні країні не менше: Динамізм Америки зробив величезний внесок у будь-який успіх, якого досягнув Berkshire – внесок, якого Berkshire завжди потребуватиме. Ми розраховуємо на американський попутний вітер, і хоча він час від часу заспокоюється, його рушійна сила завжди повертається.

Я інвестую вже 80 років – більше третини життя нашої країни. Незважаючи на схильність – майже ентузіазм – наших громадян до самокритики і невпевненості в собі, я ще не бачив часу, коли було б доцільно робити довгострокову ставку проти Америки. І я дуже сумніваюся, що хтось із читачів цього листа матиме інший досвід у майбутньому.

Ніщо не може зрівнятися з чудовим партнером

Я з Чарлі думаємо майже однаково. Але те, що мені потрібно пояснити на сторінці, він підсумовує в одному реченні. Його версія, крім того, завжди більш чітко аргументована, а також більш майстерно – дехто може сказати, що прямолінійно – викладена.

Ось кілька його думок, багато з яких взяті з нещодавнього подкасту:

 • У світі повно нерозумних гравців, і вони не будуть працювати так добре, як терплячий інвестор.
 • Якщо ви не бачите світ таким, яким він є, це все одно, що судити про щось через викривлену лінзу.
 • Все, що я хочу знати, це де я помру, тому я ніколи туди не поїду. І пов’язана з цим думка: Заздалегідь напишіть собі бажаний некролог – і тоді поводьтеся відповідно.
 • Якщо вам байдуже, чи ви раціональні, чи ні, ви не будете над цим працювати. Тоді ви так і залишитеся ірраціональним і отримаєте паршивий результат.
 • Терпінню можна навчитися. Тривала концентрація уваги та здатність довго зосереджуватися на чомусь одному – величезна перевага.
 • Багато чому можна навчитися у померлих людей. Почитайте про померлих, якими ви захоплюєтесь і яких ненавидите.
 • Не залишайте потопаючий човен, якщо ви можете переплисти до того, що має морську гідність.
 • Велика компанія продовжує працювати після того, як вас не стане; посередня компанія так не зробить.
 • Я з Ворреном не зосереджуємося на ринковій піні. Ми шукаємо хороші довгострокові інвестиції і вперто утримуємо їх протягом тривалого часу.
 • Бен Ґрем сказав: “Щоденно, фондова біржа – це машинка для голосування; в довгостроковій перспективі – це машинка для зважування”. Якщо ви продовжуєте збільшувати цінність чогось, то деяка мудра людина відзначить це і почне купувати.
 • В інвестуванні не існує такого поняття, як 100% впевненість. Тому використання кредитного плеча є небезпечним. Рядок чудових чисел, помножений на нуль, завжди буде дорівнювати нулю. Не розраховуйте розбагатіти двічі.
 • Однак вам не потрібно володіти великою кількістю речей, щоб розбагатіти.
 • Ви повинні продовжувати вчитися, якщо хочете стати чудовим інвестором. Коли світ змінюється, ви повинні змінюватися.
 • Я з Ворреном десятиліттями ненавиділи акції залізниць, але світ змінився, і врешті-решт країна отримала чотири величезні залізниці, які мають життєво важливе значення для американської економіки. Ми повільно усвідомлювали ці зміни, але краще пізно, ніж ніколи.
 • Наостанок я додам два коротких речення Чарлі, які десятиліттями були для нього вирішальними у прийнятті рішень: “Воррене, подумай про це ще раз. Ти розумний, а я правий”.

І воно так і є. Я ніколи не розмовляю з Чарлі по телефону, не дізнавшись чогось нового. І, хоча він змушує мене думати, він також змушує мене сміятися.

* * * * * * * * * * * * *

Я додам до списку Чарлі своє власне правило: Знайдіть дуже розумного повноцінного партнера – бажано трохи старшого за вас – і дуже уважно слухайте, що він говорить.

Сімейна зустріч в Омасі

Я з Чарлі безсоромні. Минулого року, на нашій першій за три роки зустрічі акціонерів, ми привітали вас зі звичайною комерційною метушнею.

Від самого початку ми взялися за ваш гаманець. За короткий час наш кіоск “See’s” продав вам одинадцять тонн поживних арахісових крихт і шоколадних цукерок. У нашій презентації ми пообіцяли вам довголіття. Зрештою, що ще, окрім цукерок з “See’s”, могло б пояснити, чому ми з Чарлі дожили до 99 і 92 років? 

Я знаю, що ви не можете дочекатися, щоб дізнатися деталі минулорічної активності.

У п’ятницю двері були відкриті з 12 години дня до 5 години вечора, і наші лічильники цукерок зареєстрували 2 690 окремих продажів. У суботу See’s зареєстрував ще 3 931 транзакцію між 7 годинами ранку та 4:30 вечора, незважаючи на те, що 6,5 з 9,5 годин роботи припадало на період показу фільму та сесії запитань та відповідей, що обмежували комерційний трафік.

Порахуйте самі: У розпал своєї діяльності See’s здійснював близько 10 продажів за хвилину (за два дні обсяг продажів склав 400 309 доларів), причому всі товари були придбані в одному місці, де продавалися продукти, які не зазнали суттєвих змін за 101 рік. Те, що працювало для See’s за часів моделі T Генрі Форда, працює і зараз.

* * * * * * * * * * * * *

Чарлі, я і вся Беркширська компанія з нетерпінням чекаємо на зустріч з вами в Омасі 5-6 травня. Ми добре проведемо час, і ви теж.

25 лютого 2023 року

Воррен Е. Баффет, Голова Правління

Примітки та пояснення

1. Флоат. У фінансовій термінології “флоат” (англ. float) – це грошові кошти, які страхова компанія отримує від своїх клієнтів у формі страхових внесків, але ще не використала для виплат страхових виплат. Ці кошти можуть бути інвестовані страховою компанією з метою отримання доходів.  

У цьому абзаці вказується, що флоат компанії Berkshire Hathaway збільшився завдяки компанії Alleghany, тобто гроші, які компанія зберігає від своїх страхових клієнтів, зросли з 147 мільярдів до 164 мільярдів доларів. Компанія Беркшир Хетевей використовує цей флоат для інвестування і зазначає, що він може стати безкоштовним з часом, якщо компанія буде здійснювати дисципліновану підписку та ефективно інвестувати кошти. У загальному, флоат є важливим елементом страхової діяльності, який може приносити дохід і покращувати фінансові показники страхової компанії.

2. “Фідуціарні операції” (англ. fiduciary operations) – це операції, які здійснюються особою, що діє у якості фідуціара (у повіренні), тобто має законний обов’язок діяти в інтересах іншої особи або групи осіб, які довірили йому свої активи, і повинен діяти з належною обачністю, дбайливістю та професіоналізмом. 

Наприклад, у фінансовому секторі, інвестиційний менеджер, який керує портфелем інвестицій клієнта, є фідуціаром, оскільки він має діяти в інтересах клієнта, а не в своїх власних інтересах. Фідуціарні операції можуть також включати в себе прийняття рішень щодо управління активами довірчого фонду, управління пенсійними планами та інші подібні операції. 

Фідуціарні операції мають важливе значення для забезпечення довіри та захисту прав клієнтів, які довіряють свої активи фідуціару. Вони повинні діяти з належною обачністю та дотримуватися високих стандартів етики та професійної поведінки.

3. I gave at the office. Це фраза, яка використовується для відмови від пожертвувань або підтримки благодійної організації, оскільки людина вже пожертвувала або підтримала на роботі.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.