Правила управління ризиками

Кожна угода несе в собі певний рівень ризику, і перед тим, як відкрити угоду, ви повинні знати розмір ризику, пов’язаного з цією конкретною угодою. Ризик – дуже важливий аспект торгівлі. Знання величини ризику за кожною угодою – один зі способів обмеження та захисту вашого капіталу.

Співвідношення ризику та винагороди є одним з найефективніших інструментів управління ризиками щодо величини ризику, пов’язаного з торгівлею. Цей розрахунок/параметр показує, наскільки ви ризикуєте порівняно з потенційною винагородою (або прибутком). Хоча це може здатися простим, багато трейдерів ігнорують цей крок, що призводить до великих втрат та маленьких виграшів.

Як визначити співвідношення ризику та прибутку?

Перший і найголовніший базовий крок – визначити та вирішити, на яку суму ви хочете ризикнути. Це має визначатися розміром вашого рахунку, я рекомендую використовувати 1-3% від розміру вашого рахунку. Якщо рахунок становить 10 000 доларів, це означає, що кожен ризик (потенційний збиток) не повинен перевищувати 100-300 USD.

Наприклад:

Якщо у вас на рахунку 1000 доларів США, 30 доларів – це 3% ризику/просідання. Добра винагорода за ризик становить 1:3, ризикуючи 3%, ви отримуєте 9%.

На рахунку $1 000 ви ризикуєте $30, щоб отримати $90. Отже, припустимо, у вас є правильна установка, яка вимагає стоп-лосс 30 PIP. Щоб визначити розмір лота, ви повинні зробити наступне: 30 баксів (3% від суми ризику) ділимо на 30 (стоп-лосс)
= $1 за пункт.

Величина ризику в $, розділена на розмір стоп-лосса = правильний розмір лота, щоб не виходити за рамки параметрів, або можна використати різні калькулятори розрахунку лота.

Інший приклад:

Розмір вашого рахунку становить $5690. Цього разу ви хочете ризикнути лише 2%, тому що ви консервативніші. Ризик 2% складає $113.80. Необхідний стоп-лосс складає 55PIPs £113.80 (2% ризику) ділимо на 55 (стоп-лосс) = $2.06 за PIPs.

Ризик / Прибуток 1:3 (це ідеально)
Ризик / Прибуток 1:1 (це нормально)
Ризик / Прибуток 1:0.5 (Це погано коли ризик більше за прибуток)

Яке оптимальне співвідношення:

Мінімальне співвідношення ризику та винагороди, з якою ви повинні входити до угоди, має бути 1:1. Однак краще використовувати більше співвідношення. Прийнятне співвідношення ризику та прибутку для початківців або досвідчених трейдерів – 1:1, 1:2, 1:3 та вище.

Ніколи не вступайте до угоди, в якій співвідношення ризику та прибуток менше, ніж 1:1, оскільки це переважує винагороду.

 • Досвідчені трейдери, які вміють знаходити найкращі установки, можуть укладати угоди, у яких співвідношення ризику та винагороди складає 1:5 або вище. Це вимагає від трейдера очікування на угоду з таким співвідношенням, але винагорода того варта.
 • Більш високе співвідношення ризику та винагороди добре тим, що позбавляє необхідності постійно шукати нові сетапи. Пам’ятайте, що чим більше разів ви знаходитесь на ринку, тим більшого ризику ви наражаєтеся. Важко збільшити свій рахунок за більш низькому співвідношенню ризику та винагороди, і ви можете зазнати численних втрат.
 • Очікування відповідної угоди з правильним співвідношенням ризику та винагороди може тривати деякий час. Однак переваги очікування вищого співвідношення ризику та винагороди коштують витрачених зусиль та терпіння.
 • Ви знатимете свій ризик і знатимете свій потенційний прибуток. Найголовніше, ви знатимете, чи коштує ця угода ваших грошей.
 • Іншими словами, якщо ви хочете грати в азартні ігри, то вам слід вирушити до найближчого казино. Якщо ж ви хочете торгувати, ви повинні виробити дисципліну, навчитися правильно співвідносити ризик та прибуток і укладати угоди, які мають сенс як у вашій голові, так і на папері.

Ось кілька прикладів співвідношення ризику та винагороди:

 • Якщо ризик становить $300, а винагорода – $600, співвідношення ризику і прибутку становить 300:600 чи 1:2;
 • Якщо ризик становить $1000, а винагорода – $3000, то співвідношення ризику та прибутку становить 1000:3000 або 1:3;
 • Якщо ризик становить $2000, а винагорода – $1000, то співвідношення ризику та прибутку становить 2000:1000 або 2:1.

Управління ризиками Шкідливі звички – стейкінг:

Коли угода зазнає збитків навіть на найменшу суму, деякі трейдери намагаються увійти в угоду ще раз. Це називається стекінг, і він миттєво подвоює збитки, завдані трейдером. Однак трейдер помилково вважає одне з таких:

 • цей хід подвоїть перемогу;
 • я зможу отримувати ПІПси від втрати попередньої угоди, в якій я перебуваю;
 • я бачу розворот, і це найкращий час для входу.
Приклад стейкінг або система Мартингейлу

Трейдери-любителі часто припускають, що угода “повернеться назад”, і їх брак терпіння і розважливості спонукає їх входити в угоду знову і знову.

Термін “повзуча смерть” стосується ситуації, яка виникає, коли у вас немає стоп-лосса, а угода йде не так, як ви прогнозували. Цей термін цілком доречний, оскільки вона (угода) робитиме саме це… повільно повзти проти вас та вашого рахунку.

Дотримуйтесь свого торгового плану, технічного аналізу та першої інтуїції. У всіх справжніх трейдерів буде один вхід, якщо вони не торгують свінгом і не масштабуються, часто входячи знову тільки тоді, коли вони в прибутку, а не в збитку, однак, це професійний трейдинг.

Смуги невдач:

Ще раз підкреслимо, що ви повинні позбавитися думки, що кожна угода буде проходити фантастично добре. У вас будуть чудові смуги виграшів, але смуги програшів можуть наступити будь-якої миті! Будь-яка угода може виявитися збитковою, і ви повинні бути готові до цього і завжди тримати свій рахунок під захистом, обмежуючи розмір збитків, які ви можете зазнати.

Приклад угод

Приклад 1:

Як ви можете бачити вище, у нас є одна з наших заяв, яка показує велику смугу перемог, за якою слідує смуга невдач, таке трапляється. Ви берете себе в руки, стираєте пил і робите перепочинок. Після кількох програшів дуже легко впасти в нерозсудливість, проте слід дотримуватись торгового плану.

Приклад 2:

Великий трейдер, чия послідовність і точність виграшу становить 80%, повинен розуміти, що він/вона все ще може отримати 20 збиткових угод поспіль зі 100. Це проста математична ймовірність, і ви повинні розуміти, яка дисципліна потрібна, щоб не піддаватися емоціям, коли настає смуга невдач. Залишайтеся зосередженим і холоднокровним, коли кілька збитків поспіль, тому що в іншому випадку емоції можуть змусити вас торгувати на основі помсти, а це ще один надійний спосіб закінчити плачем, коли ваші рахунки зникнуть. Я повторюю про це багато разів, щоб це було запрограмовано у вашій свідомості!

Стоп-лосс:

Розміщення стоп-лосу може стати надзвичайно заплутаним. Ваш стоп-лосс повинен бути визначений до входу в угоду відповідно до ризику. Найпростіше правило – не чіпати його після встановлення! Чим більше ви возитиметеся з ним, тим більше буде безладу!

Ваш стоп-лосс безпосередньо пов’язаний із вашим ризиком. Наприклад: трейдер-аматор, який, можливо, зазнав кількох невдач, намагатиметься тримати свій стоп-лосс якнайменше, що дозволить його рахунку приймати невеликі удари через те, що він такий вузький. Інші трейдери впадають у паніку, коли бачать, що ціна наближається до їхнього стоп-лоссу, що спонукає їх пересунути його або прибрати зовсім! Хоча цей тип трейдерів робить це, сподіваючись, що станеться розворот, це ірраціональний рух, і він залишає трейдера з необмеженим потенціалом втрат.

Ваш стоп-лосс призначений для захисту вашого ризику, завжди приділяйте час його розміщення там, де це має сенс, а не на основі емоцій, і це може врятувати ваш рахунок. Він має бути продуманий задовго до виконання угоди!

Ваш стоп-лос має бути визначений до початку торгівлі. У будь-який момент ринок може здійснити рух, до якого ви не були готові, внаслідок чого ви зазнаєте більших збитків, ніж мали допустити ваш торговий план і рахунок. Будьте уважні, не поспішайте з входом, визначте стоп-лосс та тейк-профіт, які мають бути визначені до натискання кнопки купівлі чи продажу.

Хеджування угод:

Хеджування – це стратегія, застосовувана багатьма трейдерами, які вважають, що стоп-лосс не потрібен. Натомість вони хеджуватимуть угоду, якщо вона піде проти них. Отже, що таке хеджування, спитаєте ви? Хеджування відбувається, коли трейдер укладає угоду, і вона йде проти нього. Тепер він знову укладає угоду, але цього разу він укладає угоду, протилежну до початкової. Нижче наведений приклад показує, на що сподіваються трейдери. Після того, як угода на продаж пішла проти них, вони розміщують угоду на купівлю, вважаючи, що вона покриє негативний капітал. Цей тип трейдерів спробує вийти з угоди, коли ціна почне повертатися донизу, щоб у результаті все закінчилося без втрат, і вони жили довго та щасливо!

Приклад хеджування

Перейдімо у реальний світ:

Що відбувається насправді: Наприклад трейдер шортить. Трейдер впадає в паніку, коли торгівля йде проти нього, у міру того, як ситуація стає все гіршою і гіршою, він вирішує укласти угоду на покупку. Однак, роблячи це, трейдер забезпечує брокеру ще більше комісійних. Більш того, якщо ринок вирішить консолідуватися, трейдер почне панікувати ще більше і потрапляє у замкнуте коло входу, виходу, входу та виходу, що лише зменшить його початковий баланс.

Виходячи багаторічного досвіду, хеджування ніколи не є гарною ідеєю. Це не дасть вам нічого, окрім поганої звички не використовувати стоп-лосс, а також знищить ваш рахунок. Так, іноді вас можуть зупинити в угоді, і вона може розвернутися, щоб досягти вашої мети, АЛЕ ЦЕ ЖИТТЯ! Не дозволяйте цьому бути виправданням для вас, щоб ви набули цієї вкрай шкідливої звички.

Завжди входьте в угоду після того, як ви розпізнаєте чіткий напрямок і не сумніваєтеся. Якщо угода йде проти вас, це частина торгівлі, пам’ятайте, що для успішного життя та комфортного доходу вам потрібно, щоб 60% угод проходили успішно за умови, що ваша винагорода за ризик відповідає вимогам.

Дозвольте торгівлі дихати:

Вступаючи в будь-яку угоду, зрозумійте, що ринок повинен знайти свою течію, майже як дихання, що тече вгору і вниз, перш ніж він знайде свій напрямок. Загальна проблема, з якою стикаються трейдери-початківці (а також емоційні), полягає в тому, що вони впадають у паніку, коли помічають, що ринок йде проти них, навіть якщо це незначний рух проти вас. Однак не кожна ваша угода відразу приноситиме прибуток. Підготовка є ключовим фактором. Тому вам не потрібно панікувати, оскільки ви вже розрахували свій ризик, коли запровадили стоп-лосс.

Нижче представлена угода на продаж, яка відображає профіль ризик-прибуток 1:3 (червоно-зелені квадрати). При роботі/виконанні на графіку 1D (денний) достатня кількість PIP в якості максимальної втрати, мінімум 130 піпсів.

Приклад EURUSD

Пам’ятайте: Угоди не вистрілюють у прибуток, коли ви цього хочете, насправді в 70% випадків ваша угода може залишатися в діапазоні досить довго, і в цей момент ви повинні бути терплячими. Бувають такі угоди, які ходять від прибутку до збитків, боковий рух і, зрештою, пішла до прибутку. Потрібно дати угоді перепочити – це важлива частина торгівлі.

5 цитат, які я пропоную вам повторювати, які знову і знову допомагатимуть вам правильно управляти ризиками:

 • Управління ризиками не менш важливе, ніж пошук угоди.
 • Одна угода з поганим управлінням ризиками може призвести до втрати вашого рахунку.
 • Дайте угоді дихати.
 • Стоп-лосс встановлений не так.
 • Чи має угода сенс?

Ви успішно пройшли базовий курс про трейдинг! Ми сподіваємося, що ви отримали цінні знання та навички, які допоможуть вам у вашій трейдерській діяльності. Закінчення курсу – це тільки початок вашого шляху до фінансового успіху.

Ми бажаємо вам гарних трейдів і максимальної рентабельності. Нехай на вашому шляху буде менше невдач і багато виграшних угод. Пам’ятайте, що стійка психологія є ключовим фактором у трейдингу. Вірте у себе, довіряйте своїй стратегії і не піддавайтесь емоціям.

Не забувайте дотримуватися своєї стратегії, контролювати ризики та постійно вдосконалюватися. Ринок постійно змінюється, і ваше постійне самовдосконалення дозволить вам адаптуватися і приносити стабільні результати.

Не забувайте про школу трейдингу і постійно повертайтесь, тут будуть певні оновлення та переклади знаменитих книг різних фінансистів та трейдерів.

Бажаємо вам успіху на фінансових ринках і незабутніх трейдерських пригод!

З найкращими побажаннями, Команда Finmriya.

Назад: Помилки при торгівлі

Повернутись на сторінку школи.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.