Price Action та аналіз зверху вниз

Технічний аналіз графіків та різноманітні моделі, що відображаються на графіку – все це форми цінової дії, загальний аналіз та рух ціни на даному ринку протягом певного періоду часу. Як тільки ви навчитеся читати цінову дію (price Action) ринку, ви зможете визначати напрямок руху і торгувати на основі повторюваних моделей цінової дії, щоб отримувати прибуток від будь-яких змін або продовження ринкового настрою.

Price Action (P.A.) – це дисципліна прийняття більшості торгових рішень на чистому графіку. Один з них вільний від індикаторів, що запізнюються, але, можливо, має кілька ковзних середніх, які допоможуть вам визначити динамічні зони підтримки і опору, а також напрямок тренду. Усі фінансові ринки генерують дані про рух ціни ринку за різні періоди часу, графіки відображають загальні переконання та дії учасників.

Оскільки P.A. будь-якого ринку відображає всі змінні за будь-який період часу, використання запізнюваних цінових індикаторів, таких як стохастик, RSI, MACD та багатьох інших, найчастіше є марною тратою часу, і тому вони не будуть розглядатися в даному курсі. Чистий графік дає всі необхідні сигнали для того, щоб ви могли розробити прибуткову та високоймовірну торговельну систему.

Економічні змінні також створюють рух цін. Їх легко побачити на ціновому графіку ринку. Коли економічні змінні фільтруються через психологію торгівлі людини або навіть комп’ютерного трейдера, рух, що стимулюється цими змінними, стає очевидним у P.A. Це не означає, що ви повинні аналізувати тисячі економічних змінних щодня, оскільки загальний настрій відображається у ціні.

Аналіз Price Action використовує основні цінові дані. Саме тому його можна використовувати для торгівлі на будь-якому фінансовому ринку. Перш ніж розпочати аналіз P.A, ви повинні повністю очистити свої технічні графіки від будь-яких індикаторів, щоб перед вами був чистий графік. У своєму професійному програмному забезпеченні для побудови графіків ви можете вибирати кольори свічок на власний розсуд. В рамках курсу вони будуть налаштовані для вас у професійному програмному забезпеченні для побудови графіків. Тепер ми розглянемо кілька прикладів чистих та брудних валютних графіків.

Графіки, насичені індикаторами проти чистих графіків:

Існує величезна різниця між повноцінним графіком Price Action та графіком, на який нанесено безліч звичайних індикаторів. Після спостереження за обома наведеними нижче графіками стає ясно, який із них найкраще підходить для аналізу. Індикатори, що представлені на нижньому графіку, як і багато інших, є похідними від базової цінової дії. Іншими словами, вони не дають подальшого уявлення про майбутні рухи ринку, оскільки засновані на історичних рухах ринку, а також роблять площу екрана графіка набагато меншою.

image 132
Чистий графік EURUSD, 4H ТФ
image 133
Той самий графік EURUSD, 4H та індикатори

Тимчасові рамки та аналіз “зверху вниз”

Перш ніж ми заглибимося в технічну підготовку, важливо спочатку розглянути різні тайм фрейми графіків і те, на яких слід аналізувати, а на яких – виконувати. Аналіз зверху вниз – це інтерпретація “загальної картини” інструменту та подальший аналіз дрібніших компонентів. Найбільш поширеними тайм фреймами, що використовуються для аналізу ринку Форекс, є:

  • місячний, 
  • тижневий, 
  • денний, 
  • 4 години, 
  • 2 години, 
  • 1 година, 
  • 30 хвилин.

Для трейдера дуже важливо аналізувати довгостроковий тренд валютної пари. Для того, щоб ефективно досягти цього, ви повинні звернути увагу на рівні підтримки та опору, графічні моделі і т.д. Наприклад, ринок відкривається о 10-й вечора за Гринвічем у неділю ввечері. З точки зору аналізу насамперед слід вивчити місячні та тижневі графіки, оскільки свічкові цінові дії відображають останні довгострокові дані.

Аналіз триваліших тайм фреймів дозволить вам отримати загальну картину ринку, щоб визначити, чи він є висхідним, низхідним чи перебуває в консолідації/обмеженому діапазоні. Як показано нижче, на тижневому графіку AUD/USD спостерігається бичача розворотна свічка, що означає, що загальний тренд на тиждень з високою ймовірністю буде бичачим. У цей момент ви маєте знайти високоймовірний сетап для покупки цінової дії. Для цього необхідно використовувати графік денного тайм фрейму або 4-годинний графік. Кожна свічка є рухом ціни протягом тижня.

image 134
AUDUSD, 1W, пробій лінії тренду

Тепер, коли на тижневому графіку (вище) було встановлено потенційний загальний напрямок руху ціни, настав час “збільшити” наступний доступний нижчий тайм фрейм, щоб здійснити угоду відповідно до тренду/розворотного напрямку.

Нижче наведено денний графік AUD/USD. По суті, ми збільшили попередній тижневий графік, так що кожна свічка відображає 24-годинну цінову дію. Визначення загального зміщення на більш довгому тайм фреймі та подальше збільшення масштабу на нижчому тайм фреймі дозволяє вам укладати угоди з високою ймовірністю, використовуючи при цьому жорсткіший стоп-лосс для досягнення найкращого потенційного співвідношення ризику та прибутку. Загальний принцип аналізу “згори вниз” полягає у визначенні загального тренду та напряму валютної пари на місячному, тижневому та денному тайм фреймах, а потім переході на нижчі тайм фрейми H4 та H2 для використання інших методів цінової дії з метою створення злиття для виконання.

На наведеному нижче денному графіку чіткіше видно прорив лінії тренду. Цінова дія показує серію більш високих мінімумів (формування потенційного висхідного тренду) поряд із повторним тестуванням лінії тренду. У цьому випадку на графіку також будуть нанесені ключові рівні з урахуванням фази прориву, ретесту та продовження.

image 135
AUDUSD, денний таймфрейм, ретест трендової лінії

Перейшовши до графіка H4, ми отримуємо чіткіше уявлення про цей конкретний інструмент. Ми можемо побачити розрив тижневої лінії тренду більш детально, а також серію вищих мінімумів (H.L), які допомагають нашому початковому упередженню, взятому з тижневого та денного тайм фреймів. Як видно, на тайм фреймі H4 було проведено висхідну лінію тренду, взявши перші дві точки і чекаючи потенційного 3-го відскоку (точка виконання) у поєднанні з Фібоначчі.

Метою тут є аналіз зверху вниз, збирання даних про цінову дію для підрахунку збігів. Всі правила побудови ліній тренду та інформація про Фібоначчі пояснюються в розділі “Технічні фази”. Для розміщення стопів графік H4 буде найнижчим, на якому ми знаходимо точки SL (стоп-лосс) над нижчими максимумами коливань та під вищими мінімумами коливань.

image 136
AUDUSD, 4H таймфрейм

Аналіз зверху вниз та виконання тимчасових рамок:

У світі аналізу існують певні правила роботи на тайм фреймах, яких дотримуються небагато трейдерів і яких вони навіть не знають. Основною методологією аналізу згори донизу є правила виконання на тайм фреймах, які ми зараз розглянемо.

При проведенні аналізу на денному та тижневому тайм фреймах, наприклад, у неділю ввечері або навіть при аналізі денних графіків наприкінці кожного торгового дня, перші важливі фрагменти даних, які необхідно виділити, це ключові цінові точки рівнів та свічкові формації (патерни, які залишаються як підказок для наступного направленого руху будь-якої зазначеної валютної пари).

На довгострокових графіках відображаються цінова дія, середні та ключові рівні, які, як правило, є найбільш значущими та сильними. Як професійному трейдеру, доцільно відзначати ці рівні в кінці кожного торгового дня або вранці, а потім наносити їх на графіки за допомогою графічних інструментів, про які докладно нижче.

Рекомендується завжди тримати під рукою блокнот для торгівлі, оскільки це дуже допоможе в організаційному плані під час роботи з обраними валютними парами. Рекомендується торгувати, скажімо, лише 2 із 7 валютних пар. Спробуйте розкласти їх одну за одною, позначивши причини, з яких даний інструмент є бичачим або ведмежим на кожному тайм фреймі, починаючи з місячного та закінчуючи мінімальним графіком, наприклад, H2.

Для прикладу: Місячний -> Тижневий -> Денний -> .

Назад: Тема Price Action

Далі: Тема Зони підтримки та опору/спротиву – розумний підхід

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.