Психологія торгівлі, тонка грань між успіхом та невдачею

Я та мої друзі працюють у сфері трейдингу досить довго, щоб знати дещо про те, як більшість трейдерів думають та реагують під час торгівлі. Більшість трейдерів відчувають схожі розумові моделі та емоції на графіках. Ви можете отримати життєво важливий урок з різниці в мисленні трейдерів, що програють, і трейдерів, що виграють. Розумне мислення та дисципліна навіть більш важливі, ніж стратегія та загальний набір навичок трейдера на ринку Форекс.

Було б брехнею стверджувати, що успіх на ринку Форекс залежить виключно від системи чи стратегії, оскільки послідовність та прибутковість насправді визначаються вашим менталітетом.

Однак багато сайтів і компаній, які намагаються продавати торгові системи на основі індикаторів або роботів, ніколи не скажуть вам цього. Чому це так? Тому що вони хочуть, щоб ви повірили, що ви можете заробити гроші на ринку тільки за допомогою їх торгового продукту або послуги. Отже, подумаймо, якби існував такий робот чи індикатор для заробляння грошей, його ціна була б у районі кількох мільярдів, а не кількох сотень доларів.

Я вважаю за краще говорити правду, а правда полягає в тому, що наявність ефективної, але простої торгової стратегії – це лише одна частина головоломки. Якщо ви не будете керувати цими аспектами, то ви не зможете стабільно заробляти гроші на ринку в довгостроковій перспективі.

Чому більшість трейдерів продовжуватимуть програвати:

Це правда, що більшість людей, які намагаються торгувати на ринку Форекс, програють. Цьому є раціональне пояснення: більшість людей вважають, що цей ринок є схемою швидкого збагачення. Занадто багато людей приходять на ринок з нереалістичними очікуваннями, думаючи, що зможуть залишити роботу після тижня або місяця торгівлі, або навіть думаючи, що візьмуть 1 000 і перетворять їх на 100 000 доларів протягом кількох місяців. Це абсолютно неправильний менталітет! Валютний ринок – це інвестиція, а не азартна гра!

Такі нереалістичні очікування, безперечно, працюватимуть проти вас і призведуть лише до руйнування вашого рахунку. Ви відчуватимете тиск і відчуватимете “необхідність” заробити гроші на ринку якнайшвидше, неминуче змушуючи себе приймати ірраціональні рішення. Торгівля повинна вестися з абсолютною ясністю, ваше мислення має бути майже роботизованим, і ви не можете дозволити стресу домінувати над вашими діями, чи то орієнтація на гроші, чи навіть зрада вашої дівчини, чи хлопця.

Коли ви починаєте торгувати з цією “потребою” або тиском заробити гроші, свідомо чи підсвідомо, ви неминуче торгуватимете емоційно, що є найшвидшим способом втратити свої гроші. Перш ніж почати торгувати, ви повинні бути фінансово здатні прийняти збитки. Це ніколи не буде весело, однак це частина бізнесу, який зрештою приносить велике задоволення. Не займайтеся трейдингом, якщо ви будете божеволіти після втрат. Трейдинг – заняття не для всіх, і вже точно не для людей зі слабкими нервами.

Неврологи люблять казати: “Нейрони, які стріляють разом, з’єднуються разом”. Це означає, що, коли ви думаєте і робите щось у режимі, що повторюється, нейронні шляхи у вашому мозку приймають нову форму і з часом стають глибшими. Те, куди ви звертаєте свою увагу, визначає вас на неврологічному рівні, а значить, про що ви думаєте, що практикуєте й у що вірите, тим ви й стаєте на неврологічному рівні. Просто пам’ятайте, що досконала практика робить Вас досконалим!

image

Діапазон емоцій, які можуть вплинути на вашу торгівлю:

У випадку, якщо ви все ще не впевнені в тому, які емоції ви повинні контролювати, пробіжімось по кількох з них, які можуть перетворити Вас із прибуткового трейдера на збиткового.

Сумнів: Найгірше, що може зробити трейдер, – це сумніватися в собі. Сумніви призводять до того, що трейдер ставить запитання іншим трейдерам або, що ще гірше, кидається з головою в інтернет-форуми та сайти у пошуках відповідей, яких не існує. Завжди нагадуйте собі, що важлива тільки ваша думка, довіряйте своєму власному судженню, живіть з ним і кохайте його!

Спроба визначити напрямок руху валютної пари в онлайн-трейдерів – це надійний спосіб завдати удару по своєму рахунку! Деякі трейдери можуть орієнтуватися на 5 PIP, в той час, як ви шукаєте 50. Досвід та вміння інших людей аналізувати ринок може сильно відрізнятися від вашого. Однак невпевненість у собі та розпач призведуть до того, що ви покладатиметеся на думку інших, а не на свою власну. Протягом усього свого шляху ви повинні довіряти власній думці, воно тільки покращуватиметься з досвідом та вашими зусиллями на графіках.

Сумніви можуть виникнути після кількох послідовних збиткових угод, часто змушуючи вас відчувати, що ви не маєте того, що потрібно. Я пишу це, щоб сказати вам, що це неправильно, що все це психологічна теорія “Той, хто говорить, що може, і той, хто говорить, що не може, зазвичай обидва мають рацію”. Ви вирішили на цей сайт, тому що ви вірите і знаєте, що у вас все вийде, тож відкиньте сумніви! Щоразу, коли ви відчуєте, що вас долають сумніви, зробіть глибокий вдих і на деякий час відірвіться від графіків, повертаючись до них лише тоді, коли відчуєте себе відпочившим. З досвідом ви можете контролювати сумніви. Те, як ви почуваєтеся в перший місяць торгівлі, незрівнянно з тим, як ви почуватиметеся в третій або четвертий місяць, – досвід понад усе. Жоден трейдер не стане прибутковим на перших етапах торгівлі! Це не плавна подорож, ви зазнаєте турбулентності кривих навчання, які з часом зроблять із вас успішного трейдера.

Страх: Побоюватися ринку може бути дуже легко, особливо для трейдерів-початківців, які ще не склали торговий план або ефективну торговельну стратегію, що складається з методології цінової дії. У такому разі їм не слід наближатися до реального рахунку. Страх також може бути викликаний низкою втрат, коли здається, що надії немає, і це, звичайно, може підірвати впевненість у собі. Важливо, що навіть при 80-відсотковому відсотку точності виграшу ви все одно можете зазнати 20 поразок зі 100, тож зберігайте спокій і рухайтеся вперед і вгору.

Занадто великий ризик торгівлі може викликати страх втрати. Цьому є просте рішення: ви повинні ризикувати лише сумою, яку вам зручно втратити. Якщо збиток завдаватиме вам біль або буде нестерпним, зменште розмір лота та ризик. Страх паралізує нервову систему, що суттєво обмежує вашу торгівлю, оскільки ви проґавите гарні ринкові можливості лише тому, що застрягли в ілюзії страху, боячись бути ужаленим.

Страх – це природне почуття, коли трапляється втрата, незалежно від того, наскільки ви багаті, жодна людина не отримує задоволення від втрати грошей. Ви повинні підтвердити собі, що ви займаєтеся цим, щоб досягти довголіття, і що ця ринкова гра подібна до будь-якого іншого бізнесу, де “втрати”, які ви зазнаєте, є вашими накладними витратами. Більшість бізнесів не приносять прибутку протягом багатьох років, однак вам пощастило бути трейдером Forex! У вас є можливість стати прибутковим лише за кілька місяців.

До успіху не можна примушувати, не поспішайте у цій грі. Ви повинні плисти хвилями ринку, не поспішати, і врешті-решт ваш страх відійде в минуле. Зберігати рівновагу та контроль над ситуацією життєво важливо у боротьбі зі страхом; сидіння перед екраном після програшу може бути й буде руйнівним. Ви повинні навчитися залишати свої емоції за дверима. Як тільки угода завершиться добре чи погано, справжній трейдер відійде убік, щоб зібратися з думками та жити, щоб боротися з новим торговим днем.

Помста: Емоція, яка з’явилася ще у кам’яному віці! Після програшної угоди ви почуватиметеся обдуреним, такою є людська природа. Щоб заборонити собі відчувати подібні почуття, ви повинні зрозуміти, що немає такого поняття, як “впевнена угода”.

Будь-яка угода в будь-який момент може призвести до збитків, це не ваша вина, і ви не повинні брати це близько до серця. Такі сценарії можуть бути викликані навіть стихійним лихом на іншому кінці світу. З урахуванням сказаного, мудрий трейдер ніколи не кластиме яйця в один кошик. Найгірше рішення, яке ви можете прийняти після того, як зазнали збитків, – це відразу ж перейти до іншої угоди, оскільки ви вступаєте в угоду з абсолютно неправильних причин, і результатом може стати ще більший збиток, який приведе вас до вирування болю і ще більших труднощів. Торгівля в помсту може бути смертельно небезпечною для ваших емоцій і, отже, для вашого рахунку, будьте уважні до втрат і довгострокових цілей.

Помста виникає з ваших внутрішніх глибин після отримання будь-якої втрати, яка викликає гнів або ревнощі, це може стосуватися обставин у вашому особистому любовному житті, між друзями або навіть на робочому місці. Часто це може призвести до негативних наслідків, таких як сварки та неправильні рішення, однак ви повинні пам’ятати, що фінансовим ринкам це байдуже! Дії та думки, засновані на помсті, призведуть до того, що ви залишитеся з розгромленим рахунком і, можливо, обличчям у подушку.

Злитися на свій екран, телефон чи на себе – все одно не принесе вам користі. 90% трейдерів програють щодня, тому ви були не єдиною людиною, яку ринок хотів засмутити. При наполегливих зусиллях і наполегливій праці ви виграватимете, коли інші будуть програвати, просто тримайте помсту та злість якомога далі від вашого торгового ринку або розуму. Збалансована внутрішня дійсність = збалансована зовнішня дійсність.

Жадібність: Жадібність – можливо, найнебезпечніша емоція. Коли ви переживаєте низку перемог, ви, швидше за все, почуваєтеся на вершині світу, і це може викликати жадібність. Потрапляння в тейк-профіт може змусити вас відчути себе володарем Святого Грааля, спонукати вас шукати суперкари та впасти в ілюзію “це так просто”.

Жадібність також може виникнути, коли у трейдера немає структурованого плану або реалістичних цілей, яких він хоче досягти. Торгівля без цілей – це як їзда без мети, вона змусить вас бігати по колу та спустошить ваш паливний бак. Залишайтеся скромними, дисциплінованими та пам’ятайте: смуга невдач завжди може наступити так само швидко, як і смуга перемог! Ще одна важлива помилка, на яку слід звернути увагу, полягає в тому, що жадібні трейдери можуть додавати позиції (стекувати), коли бачать, що угода йде на їхню користь (або навіть проти них), збільшуючи початковий ризик без дотримання тактики.

Жадібність може змусити найкращого трейдера впасти на коліна. Багато трейдерів-аматорів неосвічено вважають, що якщо вони зробили 30 PIPсів, використовуючи 5 баксів за PIP, то вони могли б зробити те ж саме, використовуючи 20 баксів за PIP! Попри те, що ризик повинен бути пропорційний їх початковим інвестиціям/маржі рахунку. Збільшуйте обсяг торгівлі лише у суворих рамках вашого торгового плану. Якщо ваш рахунок зростає, це не означає, що розмір лота має миттєво збільшуватись. Ви тут не для того, щоб перевернути свій рахунок. Ви тут для того, щоб придбати навички торгівлі, необхідні для того, щоб жити шляхом свого рахунку.

Жадібність можна контролювати, залишаючись приземленим і ставлячи перед собою правильні торгові цілі. Коли ви знаєте, яка ваша мета, і досягли її, у вас не буде спокуси сліпо ризикувати та руйнувати свій план. Як тільки мети досягнуто, оголосіть день закінченим і подякуйте за це.

Лавиноподібний ефект жадібності може спалахнути, коли трейдери стають надто впевненими та ейфоричними. В такому стані вони повністю ігнорують небезпеку на ринку і забувають, що БУДЬ-ЯКА ТОРГІВЛЯ МОЖЕ ВТРАТИТИ… Важливо постійно усвідомлювати цю істину та запам’ятовувати її, щоб уникнути непередбачуваних фінансових ризиків.

Якщо це ще не так, ви повинні працювати над тим, щоб переконати свою підсвідомість, що торгівля – це довгострокова гра ймовірностей. Якщо ви використовуєте хороше співвідношення ризику та винагороди, в кінцевому підсумку ви станете прибутковим у довгостроковій перспективі, за умови, що ви дисципліновано слідуватимете своєму торговому плану. Однак ви завжди повинні розуміти, що зі 100 угод, навіть за 80-відсоткового відсотка успіху, ви можете отримати 20 збиткових угод поспіль. Неможливо точно знати, яка угода виявиться невдалою, а яка – успішною.

Toyota збирається за 13 годин, а Rolls Royce – за 6 місяців, гарні речі вимагають часу, як і хороші доходи на Форексі!

Мислення трейдера:

Створення відмінного мислення трейдера – це одна половина битви, а друга половина – це його підтримка. Ви повинні прийняти те, як працює ринок, і те, що не щодня є торговим днем або, можливо, навіть вашим торговим днем!

Ретельно вибирайте свої угоди, пишайтеся своїм аналізом та підтверджуйте факти торгівлі на ринку Форекс. Часом боротьба з власним розумом виявляється найважчою, проте, подолавши цю перешкоду, ви відкриєте собі шлях до довгострокового успіху.

Тримайте свій розум у чистоті та спокої. Зосередьтеся на тому, щоб після довгого або напружених годин перед екраном, ваш розум міг уявити торгові можливості, яких насправді немає. Торгівля повинна бути спокійною та розслабленою, йти середнім шляхом, залишаючись зосередженим на виграшній угоді та зосередженою на збитковій угоді.

image 1

Освоєння вашої особистої торгової стратегії:

Кожен трейдер має унікальні характеристики, тому стратегії, які підходять іншим, не завжди підходять вам. Деякі трейдери можуть бути терплячими й тому найкраще підходять для довгострокової торгівлі, в той час, як нетерплячі люди, які вважають за краще то входити, то виходити з ринку, належать до категорії внутрішньоденних трейдерів. Який би спосіб торгівлі ви не вважали за краще, практикуйте його і вдосконалюйте, перетворюйте його на особисте ремесло, як і будь-яка інша навичка. Надійний спосіб стати найкращим трейдером – освоїти лише кілька прийомів, знайти сетапи, визначити свої патерни й ті, що звикли знаходити ваші очі. Ви повинні укладати угоди лише в тому випадку, якщо вони збігаються з вашими кращими методологіями та планами цінової дії.

Іноді для цього потрібно мати розум і емоції робота, в тому сенсі, що ви знаєте свою стратегію, і у вас немає питань із цього приводу, все розраховане на основі ризику, винагороди та вашої стратегії. І знову ви маєте залишити свої емоції за дверима.

Ефективне управління ризиками:

Якщо ви не контролюєте свій ризик у КОЖНІЙ окремій угоді, ви відкриваєте двері для емоцій, щоб вони домінували над вашою розумовою діяльністю. Якщо ви почнете спускатися слизькою доріжкою емоційної торгівлі на Forex, вам буде дуже важко зупинити своє падіння або навіть усвідомити, що ви взагалі торгуєте емоційно! Гра на валютному ринку полягає в тому, скільки ви втрачаєте, а не скільки виграєте.

Ви можете повністю виключити можливість стати надмірно емоційним трейдером, ризикуючи тільки сумою грошей на угоду, яку ви на 100% готові втратити. Ви повинні очікувати, що програєте у будь-якій угоді! Таким чином, ви усвідомлюватимете, якщо це станеться, і просто рухатися далі.

Вам необхідно стати суворим та організованим трейдером:

Ясність та організованість – ось два аспекти, від яких залежатиме ваш торговий успіх. Під організованістю мається на увазі ведення торгового плану та торгового журналу, які ви повинні використовувати на регулярній основі. Торгівля на Форекс – це бізнес, і, всупереч поширеній думці, це, звичайно, не похід у казино. Зберігайте спокій і розважливість у кожній вашій взаємодії з ринком, і ви не відчуватимете труднощів у стримуванні емоційних демонів торгівлі.

Кожна торгова установка має бути задокументована. Я рекомендую вам робити знімок з екрана кожного налаштованого графіка та записувати, чому ви здійснили угоду, я роблю це в телеграмі. Наприклад: “Я бачив, як ведмежа свічка сформувалася у головного рівня опору. Ковзні середні перетнулися, і в результаті свічка пробила лінію тренду. Я продав зі стоп-лоссом 40 ПІПсів і метою 80 ПІПсів, що дало мені співвідношення ризик/винагорода 1:2 “. Потім ви документуєте, була угода успішною чи ні, а потім можна й обговорити з кимось в комʼюніті.

Пʼять цитат, які пропонується вам повторювати знову і знову, щоб зберегти позитивний ментальний настрій у торгівлі:

  • Торгуйте розумно, а не часто;
  • Кожен день – не торговий день;
  • Це піпси, а не гроші;
  • Інвестування – не азартна гра;
  • Той, хто говорить, що може, і той, хто говорить, що не може, зазвичай обидва мають рацію.

Назад: Тема. Що таке маржинальна торгівля?

Далі: Тема. Помилки при торгівлі.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.