Що таке маржинальна торгівля?

Маржинальна торгівля – це один з видів торгівлі, у якому можна здійснювати операції набагато більшу суму, ніж є у вас на рахунку.

Якщо простіше, маржинальна торгівля – торгівля на позикові кошти, які інвестор одержує від брокера.

Якщо ви торгуєте на брокерські позикові кошти й вартість вашого портфеля опуститься нижче за необхідний рівень забезпечення, брокер буде змушений закрити частину ваших позицій – ця ситуація називається маржин-колом.

На криптобіржах це називають ліквідацією.

У режимі маржинальної торгівлі ви можете здійснювати операції на суму, що перевищує ту, що є на вашому рахунку. Ці кошти ще називають плечем. Так ви можете багаторазово збільшити свій дохід у випадку, якщо ваш прогноз виявиться вірним. Але якщо ви помилилися у прогнозі, сума збитків також збільшиться.

Розглянемо на прикладі:

Припустимо, що у Вас на рахунку лише $10, а ви хочете купити актив на $1000, тобто на суму аж у сто разів більше. Це називатиметься сотим плечем (1:100).

Ви купуєте (Long) якийсь актив на $1000 і якщо ціна активу зросте на 1%, то ви зможете заробити +10 баксів, тобто збільшите свій депозит у двічі й у вас на депозиті буде вже $20. Але якщо ціна впаде на 1% (піде проти вас), то ви втратите усі свої гроші.

За великим рахунком, маржинальна торгівля просто прискорює процес як заробітку, так і зливу.

Але це дуже простий приклад і тому написано вище не буває. На практиці все гірше, і не трохи, а майже вдвічі гірше. Це залежить від того який Margin Call та Stop Out дає брокер. Можна втратити й набагато скоріше, не доходячи 1%. Ну це якщо брати приклад з плечем 1:100.

Ну і чим нижче плече, тим нижчі ризики. Вдалих Вам інвестицій друзі!

Назад: Тема. Фундаментальні показники.

Далі: Тема. Психологія торгівлі, тонка грань між успіхом та невдачею.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.