Теорія Moving Average (ковзних середніх);

Ковзна середня – це широко використовуваний інструмент у світі технічного аналізу. Ковзаючі середні допомагають згладити цінову дію, відфільтровуючи “шум” від випадкових коливань цін.

Ковзне середнє (Moving Average / MA) – це індикатор слідування за трендом або запізнення, оскільки він заснований на минулих цінах. Дві основні і часто використовувані МА – це проста ковзна середня (SMA), яка є простим середнім значенням валютної пари за певну кількість періодів часу, і експоненційна ковзна середня (EMA), яка надає додаткову вагу пізнішим цінам.

Найчастіше МА застосовуються визначення напрями тренду і визначення рівнів підтримки і опору. Хоча МА досить корисні власними силами, вони також є основою для інших індикаторів, таких як Moving Average Convergence Divergence (MACD).

Ця стратегія складається з двох ковзних середніх, які мають бути завантажені на свічковий графік:

  • Проста ковзна середня (SMA) з 21 періодом – ЧЕРВОНИЙ;
  • Експоненційна ковзна середня з 8 періодом(EMA) – СИНІЙ.
image 181
Moving Average знаходиться на вкладці з індикаторами

Ідеологія стратегії перетину ковзних середніх полягає в укладанні угоди при перетині синьої та червоної лінії, що є додатковим підтвердженням, яке дуже добре працює при проривах трендових ліній, визначенні напрямку тренду та різних стратегій входу. Ця методологія може використовуватися у поєднанні з іншими стратегіями цінової дії для додаткового підтвердження, що в кінцевому підсумку сприяє вищій ймовірності торгових налаштувань.

Ця стратегія дуже проста, але ефективна: ви входите в угоду при перетині середньої ковзної в напрямку тренду, а виходите при перетині в поєднанні з рівнем підтримки або опору. Існує три сценарії використання перетину ковзної середньої разом з проривом лінії тренду/проти лінії тренду.

1 – Прорив та закриття свічки вище/нижче лінії тренду з одночасним перетином MA на вашому таймфреймі виконання. (часто відразу за/ поруч зі свічкою прориву):

image 182

2 – Прорив і закриття свічки вище/нижче лінії тренду з перетином MA трохи пізніше свічки прориву. За такого сценарію рекомендується набратися терпіння, поки MA не перетнуться на вашому тайм фреймі виконання:

image 183

3 – Прорив і закриття свічки вище/нижче лінії тренду відбувається після перетину, як показано нижче. Це найсильніший сценарій прориву MA, оскільки він діє як попереджувальний сигнал, готуючи до потенційної волатильності.

image 184

Використання ковзних середніх для визначення напрямку тренду:

Ковзаючі середні можуть бути надзвичайно корисними при розбивці валютної пари та проведенні аналізу зверху вниз, щоб визначити загальний напрямок тренду і те, в який бік, швидше за все, піде ринок далі. Ковзаючі середні не тільки допомагають у побудові торгових злиттів, але й вирівнюють і відводять нас від будь-яких різких рухів ринку, які можна назвати “хибними”, наприклад, хибні прориви, сплески фундаментальних даних та маніпулювання ринком. Почнемо з прикладу на місячному графіку AUD/USD.

image 186

Місячні MA показують сильний низхідний тренд. На тижневому тайм фреймі також видно ознаки слабкості австралійського долара щодо долара США! Ця слабкість спостерігається з травня 2013 року, нещодавно пара відскочила від 0,7000 (місячна підтримка), як показано нижче. Ковзаючі середні, можливо, готуються до перетину вгору. Нарешті, зверніть увагу на те, як ціна може часто повертатися до 8EMA, щоб сформувати нижчий максимум, іноді проскакуючи через нього, але зрештою відхиляючись і відкочуючись нижче.

image 187

Подивімось на денний графік.

Нижче представлений денний тайм фрейм. Оскільки на місячному та тижневому графіках ковзні середні спрямовані вниз (ведмежий тренд), цінова дія на денному рівні показує формування відкатів, пробиття трендових ліній, а також перетин MA відповідно до загального тренду. Це чудові можливості для руху по тренду до мінімумів!

image 188

Назад: Тема. Лінії Тренду.

Далі: Тема. Фундаментальні показники.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.