Звідки пішла фраза “відмивати гроші”

Історія фрази “відмивання грошей” сягає часів заборони та процвітання організованої злочинності в США.

Щоб легально використовувати доходи, здобуті незаконним шляхом, їх треба було якось “відмити” – приховати справжнє джерело за допомогою формальних операцій.

У 1920-30-х роках відомий чиказький мафіозі Аль Капоне щорічно отримував мільйони доларів від алкоголю, азартних ігор та інших тіньових справ. Але здійснити великі покупки на ці кошти було складно – поліція стежила за його витратами.

Щоб вирішити проблему, Капоне скупив мережу пралень у Чикаго. Завдяки їм мафія змогла приховувати злочинні доходи, додаючи їх до формальної звітності закладів.

Звідси, за однією з версій, і пішов вираз “відмивати гроші” (money laundering). Цікаво, що через це у США й досі популярні пральні, а не домашнє прання.

Інша версія стосується скандалу навколо прослуховування у Вотергейті 1972 року. Термін “відмивання грошей” вперше був вжитий британською газетою The Guardian під час опису Вотергейтського скандалу. У той рік (1972 р.) у США проходили вибори президента, і перегони були напруженими.

Раптом у ЗМІ прокотилася новина, що поліція заарештувала п’ятьох осіб, які намагалася встановити у штабі конкурента Ніксона мікрофони для підслуховування. Організаторів прослуховування так і не було встановлено, проте Ніксон, який був обраний президентом, зазнав величезного тиску ЗМІ. Під загрозою імпічменту він добровільно склав із себе повноваження і пішов у відставку 1974 року.

Обидві історії цікаві самі по собі, і нагадує нам, що походження фраз може бути захопливим дослідженням.

Дякуємо, друзі, що звернули увагу на цю цікаву статтю. І пам’ятайте – ми були, є і завжди будемо!

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.